bank spoldzielczy sgb

Asseco CBP w SGB-Bank S.A.

2016-12-30

Klienci Banków Spółdzielczych SGB mogą już korzystać z prawdopodobnie jedynej na rynku e-bankowości, w której sami budują swój bank. Jest to możliwe dzięki systemowi bankowości internetowej Asseco Customer Banking Platform (Asseco CBP), w którym została wykorzystana, m.in. koncepcja miniaplikacji oraz technologia RWD.

Od początku grudnia system działa w kilkunastu bankach spółdzielczych, które korzystają ze wspólnego zintegrowanego rozwiązania zrzeszeniowego SGB24. Rzeszowska spółka opracowała Asseco CBP, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu i uwzględniając indywidualne preferencje i potrzeby użytkowników, zwłaszcza bankowości internetowej.

System jest innowacyjny i responsywny, co oznacza że klient banku ma z nim takie samo doświadczenie, niezależnie od tego z jakiego urządzenia korzysta. Pozwala bankowi na bezpośredni kontakt z klientem i prezentację oferty. To rozwiązanie profilowane nie tylko dla klienta detalicznego ale również sektora MŚP – powiedział Andrzej Nowakowski, Dyrektor Pionu Banków Spółdzielczych, Asseco Poland.

Rozwiązanie wykorzystuje technologię RWD (Responsive Web Design), to znaczy, że obsługa systemu na smartfonie, tablecie czy laptopie jest taka sama . Dzięki specjalnemu butikowi z miniaplikacjami klienci banku sami decydują, co jest im potrzebne i z czego chcą korzystać w danej chwili.

Dodatkowe informacje o projekcie na it.wnp.pl

Podziel się: